Kapadokya Hakkında Bilgi Ve Kapadokya Tarihi.

 

Kapadokya olarak bilinen bölge Ürgüp, Göreme, Avanos, Uçhisar, Derinkuyu, Kaymaklı ve Ihlara merkezleri içermektedir. Bu aşırı verenlerin olduğu ölçek olan diğer dünyevi kaya oluşumları, yeraltı kiliseleri ve yeraltı konut, çarpıcı bir alandır. Bölgede ayrıca halı dokuma, şarap ve Avanos bölgenin kendine özgü kırmızı çömlek ünlüdür. Kapadokya yaşayan ve yeraltı ibadet ile zulüm kaçan ilk Hıristiyanlar, bir sığınak oldu. Tahminen 3000 kaya bu bölgedeki kiliseler, değil ki tüm halka açık vardır vardır

Göreme kendisi köy bölgenin turizm endüstrisinin kalbi ve onun köylülerin çoğu hala emeklilik dönüştürülmüştür bazıları mağara konutlar, yaşıyor. Alanı çevreleyen Peri Bacaları ya da 'Peri Bacaları' olarak bilinen evocatively şaşırtıcı kaya oluşumları bulunmaktadır.

Niğde batısında yer alan, çarpıcı Ihlara Vadisi, 10 km uzunluğunda ve yaklaşık 80 metre genişliğinde bir geçit olduğunu. Trekking için Popüler yaklaşık 12, 60 kiliselerin etkileyici Eğritaş Kilisesi de dahil olmak üzere halka açık.

Bölgelerde yeraltı şehirlerinin yüzlerce vardır. En etkileyici iki 55 metre aşağı ulaşır 8 düzeyi vardır Kaymaklı, Derinkuyu ve vardır. Bunlar yeraltı yatak odası, mutfak ve depo odaları da dahil olmak üzere kendi kendine yetebilen bir ortam yarattık 7. yüzyılda zulümden kaçan Hıristiyanlar tarafından kullanılmıştır.

 

Kapadokya'nın Tarihi

 

Hititler, Frigler, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar Kapadokya'nın cazibesi karşısında büyülenmiş ve burada böyle geçilen şanlı İpek Yolu gibi önemli ticaret yollarının da dahil olmak üzere, kendi varlığının izlerini kalmıştı ardından Hattuşa, doğu, batı, kuzey ve güney. Bu yoğun trafik sonucunda, bölgenin tarihi ve kültürel etkilerin karmaşık web idi. Kapadokya, farklı inanç ve felsefeler bir araya geldi ve birbirlerini etkilemiş yerdi. Uçurumlar oyulmuş freskli kiliseler ve konutlar Aksaray'a 40 km, Selime kasabasına kadar 14 kadar km Ihlara Vadisi, uzanır. Bu yapıların bazıları Eğritaş, Ağaç Altı, Kokar, Yılanlı, Pürenli, güzelyurt, Ala, Direkli, Kale Manastırı Kilisesi ve Selime Katedrali gibi erken görülmeye değer birçok turistik arasında 4. yüzyıl olarak geri döndü tarihli olabilir .

Konumu nedeniyle, Kapadokya son derece kritik ve stratejik bir bölge idi. Kapadokya'nın ticaret ve kaynaklar ödülleri cazip gibi, bölgenin sık sık, işgal bastı ve yağmalandı. Bu tip saldırılardan kendilerini korumak için, yerel sakinleri böylece sorunsuz hale yabancılar tarafından fark olmamak, bölgenin mağaraları ve kimin girişleri gizli olabilir grottos yaşayan aldı. O zaman Uzun süre düşük yalan için gerekli olabilir beri, bu mağara evler gıda, şarap imalathaneleri ve tapınaklar depolamak için su kaynakları, yerleri dahil yeraltı şehirleri oldu. Bazıları Hıristiyanlık döneminden önce geri tarih.

 GÖRMEK İÇİN

Uçhisar

Uçhisar Kasabası muhteşem sahne, Nevşehir'e yedi kilometre dayanılmaz bir çekiciliği vardır. Uçhisar kalesinin yüksekliklerden, tüm bölgenin muhteşem ve eşsiz bir görünüme sahip.

Göreme

Göreme ve Nevşehir'e on kilometre uzaklıkta çevresi, Venessa (Avanos) sakinleri tarafından Roma döneminde nekropol olarak kullanıldığı düşünülmektedir. Göreme bölge genellikle "inanç merkezi" olarak adlandırılır. Büyük ve kardeşleri Aziz Basil "Hıristiyanlığın tüm fikirleri birleştirilmiş eğitim sistemi", doğduğu Göreme Açık Hava Müzesi. Tokalı Kilisenin olarak, Monks ve Rahibeler Manastırı, Aziz Basil Şapeli, Elmalı ve, Yılanlı, Karanlık ve Çarıklı kiliseler, mimari detaylar ve freskler yeni iken onlar olduğu gibi bugün de yaşıyor gibi görünüyor.

Ürgüp

Ürgüp, Göreme yakınlarındaki tarihi yerleri ve doğal güzellikleri olarak, şarapları ile ünlü bir şehirdir. Şarap, rustik toprak sürahi veya şık bir kristal kadeh size sunulmaktadır olsun, asla unutmayacağım bir deneyim olacak. Bazı yerel şarap üreticileri şarap yapımının modern teknikler benimsemiş olmasına rağmen, eski ve zaman kanıtlanmış yöntemler sadık kalması pek de vardır.

Mustafapaşa

Güneyinde Ürgüp'ün altı kilometre Mustafapaşa (Sinasos), görkemli taş işleri için haklı ünlü bir ilçedir. Aziz Basil Şapeli düşünce Ikonaklastik sistemini yansıtan motiflerle süslüdür. Avanos, Hitit döneminden beri ayakta olan çömlekçilik verme geleneği vardır, Nevşehir'e 18 kilometre uzaklıktadır.