Kapadokyaya Yolculuk.

KAPADOKYA YA YOLCULUK

 

Erozyon Göreme vadisinin inanılmaz manzara şeklinde, ancak binlerce insanların yıllar önce annesi Nature bir ipucu aldı ve yumuşak kaya inanılmaz bir bölmeyi ve tünel kompleksini oyma başladı. Dördüncü yüzyılda başlayan bir kentleşmiş ama yeraltı-kültürel peyzaj burada oluşturuldu.

 

Eski volkanik püskürmeler kalın metre soft rock denilen tüf-onlarca içine katılaşmış kalın kül, bu bölgeyi kaplanması. Rüzgar ve su kadar gökyüzüne 130 feet (40 metre) olarak germek koni, sütunlar, tepe noktası, mantar ve bacalar, bir masal manzara oluşturmak için geride sadece zor unsurları bırakarak, bu plato üzerinde çalışmak için gitti.

 

Ancak insan elleri burada eşit inanılmaz eserlerini seslendirdi. kayalık harikalar diyarı insan yaratılmış mağaralar ağı ile delik deşik olduğu; yaşam alanları, ibadet, ahır yerleri ve depoları tüm yumuşak taş kazıldı idi. Aslında, tünel kompleksleri yeraltı gizli kadar sekiz farklı hikayeler ile tüm kasabaları kurdu.

 

Göreme 1800 dolaylarında 1200 M.Ö., erken Hitit dönemi olarak yaşadığı ve daha sonra rakip imparatorlukların arasındaki sınır üzerinde rahatsız oturdu; İlk Yunanlılar ve Persler ve daha sonra Bizans Yunanlılar ve rakipleri bir dizi. Bu güvencesiz siyasi pozisyon sakinleri saklanacak yer-ve gerekli kaya kendi içine tünel onları buldum anlamına geliyordu.

 

Alanı Hıristiyanlığın ilk günlerinde dini bir sığınak haline geldi. Roma'nın zulümden kaçan dördüncü yüzyılda Hıristiyanlar tarafından bazı sayılar geldi ve burada manastır toplulukları kurmuştu. katlanmak yoğun konut ve manastırlar ve yedinci yüzyılda başlayan mağara şapel oluşturulan Bizans fresklerle tablolar kazılan keşişler, bu güne kadar izolasyonu iyi korunmuş.

 

Göreme geçmişi ile zengin, ancak tüm Kapadokya'nın troglodyte konut müzeler bulunmaktadır. Bazıları hala gerçekten eşsiz bir konukseverlik deneyimi sunmak otel olarak ev ve diğerleri, olarak hizmet vermektedir.

 

Bu Dünya Mirası birincil tehditler ilk etapta oluşturulan kuvvetlerinden geliyor. Erozyon daha doğal bir duruma bazı insan çabaları dönüyor ve geniş koruma çabaları Göreme harikaları başka binyıl için hayatta emin içindir. Artan turizm ticaret ile, ancak, insanlar bir kez oluşturulan antik bazı çağdaş gelişme ve hasar veya yıkım getirdi.

 

Oraya nasıl gidilir

 

Nevşehir, Avanos, Ürgüp ve aynı zamanda turistik tesisler olsa Göreme kasabası, parka ziyaretçiler için ana ziyaretçi merkezidir. Bu kasabalar Kayseri havaalanından otobüs üzerinden ulaşılabilir. Uzun mesafe otobüsleri de Kapadokya bölgesine İstanbul ve Ankara'dan çalıştırın.

 

Ne zaman ziyaret etmek

 

Kapadokya, Türkiye'nin ortasında bir yüksek kuru plato üzerinde kurulmuştur. Bölge, sıcak, kuru yazlar ve soğuk, bazen karlı, kış biridir.

 

Nasıl ziyaret

 

Ağ geçidi kasabalarda, turlar ve kılavuzları, park ve Kapadokya bölgesinde olayları paylaşmak boldur. Kendi üzerinde biraz keşfetmek isteyenler Göreme bisiklet, scooter, hatta araba kiralayabilirsiniz.