Romantik Bir Kapadokya Balayı Tatili.

Yaşamınızın en önemli dönemlerinden birisidir hiç şüphesiz balayı tatili,  bu nedenle de bu özel günleri çok özel bir yerde ve yine aynı şekilde çok özel bir mekanda yaşamak istersiniz. Balayı yeri ve balayı oteli seçimine sıra geldiğinde  gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında sayısız seçeneğe sahip olduğunuzu görürsünüz ve gönül isterki sultanlara layık bir mekanda rüya gibi bir balayı tatili geçirebilesiniz. Fakat bu her zaman mümkün olmayabilir zira en başta bütçenizin böylesi bir tatile uygun olmaması ve sizi zorlayacak olması en büyük sorun olarak karşınıza çıkacaktır.

Yine de rüya gibi bir balayı tatili için Dünyanın uzak köşelerinde bir adaya gitmeniz şart değildir . Çok daha uygun fiyatlarla belki de daha romantik ve daha eğlenceli pekçok balayı tatil seçeneği bulmanız da mümkündür. Önemli olan nelerden keyf alabileceğinizi biraz öngörmeniz ve iyi bir araştırma yapmanızdır.

Ekonomik fakat oldukça da romantik ve keyifli bir balayı tatili için en uygun yerlerden birisi hiç şüphesiz Kapadokya dır. Özellikle tarih ve kültür sizi çekiyorsa ve otantik doğal mekanlarda konaklamak hoşunuza gidecekse Kapadokya tam da aradığınız yer olabilir üstelik mevsim kısıtlaması da olmayacaktır çünkü Kapadokya yılın her mevsimi başka güzeldir . Tek yapmanız

Tek yapmanız gereken Kapadokya balayı paketleri seçeneği sunan KAPADOKYA OTELLERİ ni veya Kapadokya seyahat acentaları nı araştırarak size en uygun balayı tatili seçeneğini tespit etmektir. Kapadokya tatil paketlerinin içerisinde çoğu zaman KAPADOKYA TURLARI, Kapadokya balon uçuşları , atv safari vb gibi pekçok etkinlik de yer almaktadır.

 

 

Kapadokya tarihteki adı ile katpatuka (Güzel atlar ülkesi) , periler diyarı  doğanın ve tarihin muhteşem birlikteliği Dünya da benzeri olmayan , ziyaretçilerini her defasında bir daha büyüleyen , her sefer de yeni keşifler sunan yeryüzü cenneti ve tarih hazinesi.

Kapadokya : Milyonlarca yıllık bir serüvenin sonucudur . Hasandağı, Erciyes ve Melendiz dağlarının elbirliği ile başlamış herşey ve milyonlarca yıllık bir emekle bir dantel gibi işlene işlene ortaya çıkmıştır . Bütün bu doğal güzellikler, sonrasında ise insanoğlu başlamış sanatını göstermeye . Bu güzelliklere pekçok yeni güzellikler katmış , yerin altı , yerin üstü demeden yüzlerce binlerce insan yapısı sanat eserleri ile donatmış bu büyülü diyarı.

Kapadokyanın doğal ve tarihi güzelliklerini değerlerini saymakla bitirmemiz mümkün değildir zira onlarca yıl geçsede hala yeni güzellikler ve sürprizler karşımıza çıkıverir aniden.

Peri bacaları, yer altı şehirleri, vadiler,kanyonlar, kiliseler, manastırlar, hanlar, konaklar, kervansaraylar, ırmaklar,kaya oyma mekanlar, nakış gibi işlenmiş evler, şapeller, taş , kaya , bozkırın güzelliği, günbatımı, tarihsel kökeni olan şarap kültürü, binlerce yıllık antik yerleşimler, balon turları, romantik akşamlar , lezzet durakları ve daha pek çok güzellikler hepsi burada kapadokya da.

Kapadokya nın tarihteki kapladığı alan çok geniş olmak ile birlikte bugün için nevşehir, aksaray, kayseri,niğde illerinin içerisinde kalan bir bölgeyi ifade eder.

Kapadokya bölgesi dediğimiz bu bölge içerisinde asıl turistik kapadokya ise dar anlamıyla nevşehir ili sınırları içerisinde olan avanos,ürgüp,uçhisar,derinkuyu yerleşimleri ile aksaray ili sınırları içerisinde olan ıhlara vadisi , güzelyurt ile kayseri ili soğanlı vadisini içine almaktadır.